12th Fazza World Cup: Χάλκινο μετάλλιο για τον Κωνσταντίνο Δήμου στο Ντουμπάι

Την 3η θέση κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Δήμου, στα +107κ. και συγκεκριμένα στο 12th Fazza World Cup Para Powerlifting, που ολοκληρώθηκε το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου στο Ντουμπάι.

Ο Έλληνας πρωταθλητής έκανε εξαιρετικές προσπάθειες στα 223κ., 230κ. και 232κ., αντίστοιχα. Ο Δήμου κατέλαβε την 3η θέση στο σύνολο με 685κ., που τον ανέβασε στο βάθρο και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Όπως ο Πασχάλης Κουλούμογλου, στα -59κ. (συμμετείχε με προσωπική του χορηγία) έτσι και ο Δήμου, στα +107κ. είναι 5ος στη ranking list, της κατηγορίας του για το Παρίσι και η συμμετοχή του, σε αυτούς θεωρείται σχεδόν σίγουρη, αν και υπάρχει δρόμος ακόμη, έως το κορυφαίο αθλητικό ραντεβού, του 2024.