“Ασημένιος” στα διπλά του διεθνούς τουρνουά της Ιταλίας ο Γιώργος Λαζαρίδης

Ο πρωταθλητής στο τένις με αμαξίδιο, Γιώργος Λαζαρίδης, κατέκτησε τη 2η θέση στο διεθνές τουρνουά της ITF, Trofeo Citta’ di Cantu’ 4, που διεξήχθη στο Καντού της γειτονικής Ιταλίας, μαζί με τον Κροάτη Άντο Γιόσκιτς.

Στον τελικό το ελληνοκροατικό δίδυμο ηττήθηκε από τους Γάλλους Ολιβιέρ Λανγκλουά και Γιόαν Κίλιου με 7-5, 6-0.

Για να φτάσουν στον τελικό ξεπέρασαν στα ημιτελικά το εμπόδιο των “γηπεδούχων” Ιταλών Ντάριο Μπενάζι και Τζιοβάνι Ζένι με 6-1, 6-1.

Στους “16” το ζευγάρι των Λαζαρίδη και Γιόσκιτς είχε bye πρόκριση, ενώ στα προημιτελικά επικράτησαν των επίσης Ιταλών, Μάριο Κάμπρας και Λορένζο Ντελινοσέντι με 6-4, 6-1.